ÜrünlerimizÜrünlerimiz

Treel Topraklama Makaraları

Teknotes Topraklama Makaraları (Tamburları); elektrik ünitelerinin bakım, onarım ve kurulum alanlarında iş güvenliğini sağlamak, dolum hızı ve sürtünmeler suretiyle oluşan statik elektrik yükünden doğabilecek patlama ve yangınları önlemek amacıyla tasarlanmıştır.

TREEL Topraklama Makaraları Nedir?

Treel Topraklama Makaraları

Topraklama Makaraları

Topraklama makaraları; topraklama ve statik yük koruma faaliyetlerinin yürütüldüğü, akaryakıt ve yanıcı parlayıcı madde ikmalinde, boya, savunma ve uçak sanayii vb. alanlarda statik elektriğin deşarjı için kullanılan sistemlerdir.

Deşarj işlemi makara ayağının alt yüzeyinden ve göbekteki aks üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple makaranın bağlandığı zeminin deşarja müsaade edecek şeklide iletken olması sistemin daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

TREEL Topraklama Makaraları (Tamburları) Nedir?

TREEL ATEX Belgeli Topraklama Makarası

TREEL; Türkiye'nin ATEX sertifikalı, tamamı yerli üretim topraklama makarası; endüstrinin ihtiyaçları göz önüne alınarak, hassas görevler için tasarlanmıştır. Statik elektrik ile oluşabilecek kıvılcımların tehlike yaratabileceği ortamlarda (patlama, alev alma vb.) her bir parçası ATEX sertifikasyonuna sahip topraklama makaralarımız ile hassas ve tehlikeli iş kollarında güvenle çalışabilirsiniz.

ATEX belgeli topraklama makaramız, güncel tarihli ATEX 2014/34/AB (EN 60079-0, EN 13463-1) direktifine tabidir. Ürünümüz için AB uygunluk belgesi ve ATEX belgesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ATEX Belgeli Modellerimiz

ATEX-TTR-ASPTTR-ASP
ATEX-TTR-ASP1TTR-ASP1
ATEX-TTR-ASP2TTR-ASP2
ATEX-ADPTTR-ADP

Model Açılım Tablosu

Topraklama Makaralarımızın Teknik Özellikleri

  • Araç üstü ve seyyar platformlarda montaja uygun boyutlar,
  • Geliştirilmiş iletkenlik ve dayanıklılık,
  • Az yer kaplayan küçük boyutlar ve hızlı montaj,
  • Paslanmaz çelik 304-304L-316 sac, galvanizli, boyalı DKP SAC seçenekleri,
  • Tavan, zemin ve mobil araçlara montaj,
  • Yaylı, elle ve pnömatik geri sarma seçenekleri,
  • Geliştirilmiş kilit mekanizması,
  • ATEX 2014/34/AB sertifikası ve ATEX’e uygun tasarım.
  • Havacılık endüstrisine uygun özel alüminyum maşa ve jak ile birlikte.
  • ADP Tipi makaralarımızda Scully Sistem ile kullanıma uygundur. Scully sistem dolum istasyonlarında kullanılan, taşım önleyici, taşıt tanıma ve topraklama sistemidir. Akaryakıt ve sıvı kimyasalların tank ve tankerlere kontrollü şekilde dolum sağlayarak dökülmelere izin vermez.

Topraklama Makaralarımızın Teknik Özellikleri

Topraklama Makaralarımızın Teknik Özellikleri

*ADP modelimiz özel üretim sipariş alınmaktadır. Listede belirtilen özel kablosu ile birlikte 1 ila 10 metre arasında siparişe hazırlanır.

Topraklama Makaraları Nerelerde Kullanılır?

Topraklama Makaralarını Nerede Kullanılır?Topraklama Makaralarını Nerede Kullanılır?

Topraklama Makaraları; statik elektrik ile oluşabilecek kıvılcımların tehlike yaratabileceği mekanlar; akaryakıt ikmali, boya sanayi, yanıcı parlayıcı madde ikmalinde, savunma sanayiinde, uçak sanayiinde vb. kullanılmaktadır.

Havaalanlarında; uçakların statik elektriklerini nötrlemek, elektriksel dengesizlikleri gidermek ve uçak güvenliğini sağlamak kullanılırlar. Ayrıca; uçak yakıt ikmali, tank-tanker dolumlarında, statik elektriğin kıvılcım üreterek patlamaya sebep olabileceği yerlerde, petrol ve kimyasal dolum merkezlerinin güvenliklerini sağlamak için görev almaktadırlar.

Soru Sor

Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz teşekür ederiz

 
#
Tamam