ÜrünlerimizÜrünlerimiz

Treel Topraklama Makaraları

Teknotes Topraklama Makaraları (Tamburları); elektrik ünitelerinin bakım, onarım ve kurulum alanlarında iş güvenliğini sağlamak, dolum hızı ve sürtünmeler suretiyle oluşan statikten elektrik yükünden doğabilecek patlama ve yangınları önlemek amacıyla tasarlanmıştır.

TREEL Topraklama Makaraları Nedir?

Treel Topraklama Makaraları

Topraklama makaraları; topraklama ve statik yük koruma faaliyetlerinin yürütüldüğü, akaryakıt ve yanıcı parlayıcı madde ikmalinde, boya, savunma ve uçak sanayii vb. alanlarda statik elektriğin deşarjı için kullanılan sistemlerdir.

Deşarj işlemi makara ayağının alt yüzeyinden ve göbekteki aks üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple makaranın bağlandığı zeminin deşarja müsaade edecek şeklide iletken olması sistemin daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

TREEL Topraklama Makaraları (Tamburları) Nedir?

TREEL; Türkiye'nin ATEX sertifikalı, tamamı yerli topraklama makarası; endüstrinin ihtiyaçları göz önüne alınarak, hassas görevler için yeniden dizayn edilmiştir. Statik elektrik ile oluşabilecek kıvılcımların tehlike yaratabileceği mekanlarda her bir parçası ATEX sertifikasyonuna sahip topraklama makaralarımız ile hassas ve tehlikeli iş kollarında güvenle çalışabilirsiniz.

ATEX belgeli topraklama makaramız, güncel tarihli ATEX 2014/34/AB (EN 60079-0, EN 13463-1) direktifine tabidir. Ürünümüz için AB uygunluk belgesi ve ATEX belgesi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Topraklama Makaralarımızın Teknik Özellikleri

  • Araç üstü ve seyyar platformlarda montaja uygun boyutlar,
  • Geliştirilmiş iletkenlik ve dayanıklılık,
  • Az yer kaplayan küçük boyutlar ve hızlı montaj,
  • Paslanmaz çelik 304-304L-316 sac, galvanizli, boyalı DKP SAC seçenekleri,
  • Tavan, zemin ve mobil araçlara montaj,
  • Geri toplama özellikte yaylı, elle ve pnömatik sarma seçenekleri,
  • Geliştirilmiş kilit mekanizması,
  • ATEX 2014/34/AB sertifikası ve ATEX’e uygun gelişmiş tasarım.
  • Özel havacılık endüstrisine uygun alüminyum maşa ve jak ile birlikte.

Treel Topraklama Makaraları; Statikten elektrik korkusunu geride bırakın

Topraklama Makaraları Nerelerde Kullanılır?

Topraklama Makaralarını Nerede Kullanılır?

Topraklama Makaraları; statik elektrik ile oluşabilecek kıvılcımların tehlike yaratabileceği mekanlar; akaryakıt ikmali, boya sanayi, yanıcı parlayıcı madde ikmalinde, savunma sanayiinde, uçak sanayiinde vb. kullanılmaktadır.

Havaalanlarında; uçakların statik elektriklerini nötrlemek, elektriksel dengesizlikleri gidermek ve uçak güvenliğini sağlamak kullanılırlar. Ayrıca; uçak yakıt ikmali, tank-tanker dolumlarında, statik elektriğin kıvılcım üreterek patlamaya sebep olabileceği yerlerde, petrol ve kimyasal dolum merkezlerinin güvenliklerini sağlamak için görev almaktadırlar.

Soru Sor
Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz teşekür ederiz

 
#
Tamam