Hakkımızda

1989 yılından itibaren, Akaryakıt sektörün de yer alan firmalar altında; özellikle akaryakıt pompa-tankları, uçak ikmal tankerleri ve makaralar konusunda yürütülen çalışmalar sonrasında; 2001 yılında Teknotes Firması kurulmuş ve Akaryakıt istasyonlarında kullanılmak üzere tamamı yerli hava saati üretimine başlamıştır. Aynı yıllarda makara (tambur) üretimi de başlamış olup, binlerce adet satış rakamına ulaşılmıştır.

Bu tarihten itibaren sektörün endüstriyel ihtiyacını görerek; Başta akaryakıt ürünleri olmak üzere, Su, hava, kablo, oksijen, kimyasal, gıda, buhar vb. alanlarda kullanılmak üzere endüstriyel hortum makaraları (tamburları) üretilmesine hız verilmiştir.

Yıllar içerisinde orta ve büyük ölçekli üreticilerin endüstriyel tambur (Çıkrık) ihtiyaçlarını karşılayan ve çözümler üreten yerli tedarikçi konumuna gelmiştir. Ayrıca Yerli itfaiye hortum çıkrıkları üretimi gerçekleştirmiştir.

2003 yılından itibaren akaryakıt sektöründe yaşanan yangınları önleyebilmek amacıyla Ar-Ge çalışmaları yürüten firmamız; TÜBİTAK destekli çalışmalar sonrasında oksijenin ortamdan izole edilmesini sağlayan Nitrojen jeneratörü üretimini gerçekleştirmiştir. İlk yerli üretim olan Nitrojen jeneratörü “Nitris” ismiyle piyasaya çıkmıştır. 

Sektörden gelen talepler doğrultusunda akaryakıt tanklarının tamirat ve delme işlemlerinde kullanılmak üzere “Nitris” ‘in geliştirilmesine devam edilmiş ve başarılı sonuçlar alınmıştır. Oksijen kontrol sistemlerimiz ile edindiğimiz tecrübe sonrasında; Tank Delme (Hot Tapping) makinası imal edilmiştir. Teknotes Tank Delme makinası yüzlerce yer altı tankının delim ve bakım çalışmalarında güvenle kullanılmıştır. 

Ayrıca Nitrojenin araç lastiklerinde kullanılması ile birlikte lastik kauçuğunun ömrünün uzatılması amacıyla lastiklere hava yerine nitrojen basabilen Nitrojen saatleri üretilmiştir.

2006 yılından itibaren; akaryakıt tanklarından numune alınabilmesi amacıyla Akaryakıt numune alma kitleri ve numune test cihazları geliştirilmiştir. Yerli üretim test cihazlarımız EPDK ve Kamu Kurumları tarafından kullanılmaya başlanmıştır.

2008 yılında Maddelerin Gaz Geçirgenliği hesaplamalarında kullanılmak üzere test cihazı geliştirilmeye başlanılmıştır. ODTÜ ile birlikte yürütülen çalışmalar neticesinde kapalı basınç ortamlarında gaz geçirgenliği testleri başarıyla gerçekleştirilmiş.

2011 yılından itibaren bu test ürünlerimiz üniversite ve kurum laboratuvarlarında kullanılmaya başlanmıştır.   

2013 yılından itibaren endüstriyel sanayi alanında edindiği tecrübeleri; Savunma Sanayisine aktaran şirketimiz, Kamu ve Özel  Yerli Savunma Sistemleri üreticilerine askeri standartlarda üretim ve ekipman desteği vermeye başlamıştır.

2017 yılında Topraklama Makaralarımızı yüksek kalite standartlara kavuşturmak için; ATEX 2014/34/AB sertifikasyonuna tabii tutulmuştur. Sertifikasyondan başarıyla geçen makaralarımız hizmete sunulmuştur.

Günümüzde Teknotes firması; yenilikçi yapısıyla geleceğe dönük  Ar-Ge  çalışmaları yürütmektedir. Ürettiği ürünlerle yerli ve yabancı müşterilerinin üretim süreçlerini kolaylaştırmak, maliyetlerini düşürmek, çeşitliliği arttırmak amacıyla çözüm ortaklıkları sunmaktadır. Bu amaçla standart üretimin yansıra Projeye özel, işe özel ve müşteriye imalatlar gerçekleştirmektedir.

Bu alanda kendisine özgün, tamamı yerli, muhtelif çaplarda ve kapasitelerde Endüstriyel makaralar (tamburlar) üretmektedir. 

Firmamız yerli üretimle birlikte uluslararası 6 firmanın Türkiye temsilciliğini de yürütmektedir:

Esterer (Almanya)

Uçak İkmal Tankerleri ve Hidrant Dispanserleri

Lübbering (Almanya)

Lübbering GmbH firması ile çelik pistonlu menhol kapakları  (satış ve uygulamaları )

CASHCO (ABD)

Tank Üstü Ekipmanları, Örtüleme Sistemleri, Basınç Regülatörleri, Kontrol Vanaları
(Satış, Proje Uygulaması ve Satış Sonrası Hizmetleri)

SPINTEK FILTRATION (ABD)

Ultra-Filitrasyon, Mikro-Filitrasyon Membran Sistemleri  
(Satış, Proje Uygulaması ve Satış Sonrası Hizmetleri)

BROTIE (China)

Yüksek Basınçlı Yağsız Oksijen kompresörleri

AIRTEC Corporation (Asia)         

Elektronik Hava saatleri

Soru Sor

Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz teşekür ederiz

 
#
Tamam