ÜrünlerimizÜrünlerimiz

Endüstriyel Makaralar

Endüstriyel hava ve kablo makaraları her türlü iç - dış mekân uygulamalarında birçok kullanımı olan, iş yükünüzü azaltan ve kolayca kullanabileceğiniz,  aşınmaya dayanacak şekilde tasarlanmış düzeneklerdir.

Teknotes Endüstriyel Makaralar, Hava ve Kablo Makaraları

Endüstriyel Makara Çeşitleri?

Teknotes Endüstriyel Tamburlar Hortum makaraları; hava, argon, oksijen-asetilen, süt, su, kimyasal sıvılar, hidrolik yağ, gres yağı, asitler, akaryakıt, LPG gibi akışkanların besleme hattında bağlantısı yapılan hortumdan, tambur üzerine sarılı hortuma, mil-mafsal düzenekleriyle sızdırmazlığını sağlayacak biçimde aktarımını yapan, besleme hortumunun sabit kalmasını sağlayan sistemlerdir.

Kablo makaraları; veri, ses, görüntü, sinyal, ethernet, enerji vb. birimlerin fırça-kömür ve iletişim bilezikleri yardımıyla tambura sarılı olan kablolara kesintisiz bir şekilde aktarımını sağlayan sistemlerdir. Ses, görüntü ve data kablolarında yüksek teknolojiyle üretilen özel kontaklı (gümüş, altın) iletişim bilezikleri kullanılmaktadır.

Elektrohidrolik Tamburlar; elektrik veya sinyal kabloları ile birlikte aynı tambura 2 veya daha fazla hidrolik hortumun sarıldığı tamburlardır. Aynı makarada hem hidrolik hortum hem de sinyal/ akım kabloları bulunmaktadır.

Topraklama makaraları; topraklama ve statik yük koruma faaliyetlerinin yürütüldüğü; akaryakıt ikmali, boya sanayi, yanıcı parlayıcı madde ikmalinde, savunma ve uçak sanayii vb. alanlarda statik elektriğin deşarjı için kullanılan sistemlerdir. Deşarj işlemi makara ayağının alt yüzeyinden ve göbekteki aks üzerinden yapılmaktadır. Bu sebeple makaranın bağlandığı zeminin deşarja müsaade edecek şeklide iletken olması sistemin daha iyi çalışmasını sağlayacaktır.

Üretim ve lojistik sektörünün vazgeçilmez bileşenlerinden biri olan endüstriyel makaralar (tamburlar) iş yükünüzü hafifletir. Ortadan kalkan kablo ve hortumlar daha güvenli bir iş ortamı sunarak, fabrikanızın İş Sağlığı ve Güvenliği Standartları'na uygun olması konusunda önemli bir rol oynar. Ayrıca kolay kurulan ve daha kolay kullanabileceğiniz, yüksek kaliteli endüstriyel makaralar (tamburlar) mobil ve sabit çalışma özellikleri ile iş sürekliliğinizi kesintisiz devam ettirmenizi sağlayarak işletmenizin verimliliğini de artırır.

Endüstriyel Tamburlar Nerelerde Kullanılır?

Endüstriyel tamburlar akaryakıt ürünleri başta olmak üzere; su, hava, elektrik, ses, görüntü, oksijen, kimyasal sıvılar, gıda, içecek, buhar, yangın vb. alanlarda binlerce departmanda çalışabilmektedir. Endüstriyel makaraları hizmetinize sunmanın yanı sıra, bunların üstün kaliteli malzemeden yapılıyor oluşu ve hem hafif hem ağır işlerinizde rahatça kullanılabiliyor olmanız çok önemlidir.

Neden Teknotes Endüstriyel Makara?

Teknotes’in 15 yılı aşkın tecrübesi ve uzman ekibi endüstriyel makara (tambur) üretiminin Türkiye’deki öncüsü olmasındaki en büyük etkenlerdendir. 2006’dan beri ISO 9001 sertifikasına sahip olan şirketimizde; kablo ve hortum makaralarının (tamburlarının) kalitesini, tasarımdan üretime, montajdan satış sonrası hizmetlere kadar şirketin tamamına işlediğini görmeniz mümkündür.

Makara, Teknik Ölçüm, Ürün Testi, Tambur Kurulum

Makaralarımız standart ve işe özel olmak üzere müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre imal edilmektedir. Tamburlar üzerinde; tek yollu, çift yollu ve dört yollu hortum ve kablo sarımları yapılabilmektedir ve isteğe bağlı olarak kollu ya da geri sarmalı tasarlanmakta, aynı şekilde isteğe bağlı olarak elektrik, hava, hidroelektrik ve hidrolik kuvvetleri kullanabilmektedir.

  • Standart ürün çeşitliliği yanında, yer ve pozisyonuna göre özel tasarım seçenekleri,
  • Her çapta hortum ve her kesitte kablo için sınırsız metrajda ürün seçeneği,
  • Üstün mühendislikle tasarlanmış daha kaliteli endüstriyel makaralar
  • Üstün kaliteli, dayanıklı tamburlar
  • Askeri savunma araçları için mil standartlarına göre tasarım ve üretim imkânı,
  • Yeni ve yenilikçi ürünler konusunda Türkiye lideri
  • Hızlı ve profesyonel servis
  • Tüm makaralarımız özel kalite testlerine tabi tutularak sevk edilmektedir.

Soru Sor

Fiyat Talebi Formu

Formu doldurup gönderdikten sonra size geri dönüş sağlanacaktır. Bizi tercih ettiğiniz teşekür ederiz

 
#
Tamam